Spotkanie autorskie Łukasza Staniszewskiego

Łukasz Staniszewski
Jeśli Warmia nie miała dotąd swojej mitologii – duchów, strachów, kusicielek i demonów – to Łukasz Staniszewski wypełnia ten brak swoim brawurowym debiutem powieściowym „Małe Grozy". Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na spotkanie z autorem książki.

Stary Jerycho hoduje pod powiekami perły, Wojtaszek konstruuje niemożliwe maszyny, moc opowieści Józwy przyciąga do niego wszystkie kobiety, Daniłło czyta w myślach, a Karolina burzy krew nawet w drewnianym strachu na wróble.

Pełne zmysłowości, zaskakujące i oryginalne historie, które tworzą realistyczny a zarazem magiczny obraz Warmii – mikroświata, którym rządzą popędy, pragnienia i tęsknoty, a jedynym sposobem na zaspokojenie niepohamowanego apetytu na życie jest odnalezienie jedności z naturą, choćby i poza moralnością.

Łukasz Staniszewski, redaktor Radia UWM FM – autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych. Za swoją twórczość – w tym za teksty wchodzące w skład mikropowieści Małe Grozy – otrzymał liczne nagrody na ogólnopolskich konkursach literackich. Został też doceniony jako dramaturg i autor słuchowisk (m.in. na Festiwalu „Dwa Teatry" w Sopocie i w konkursie Teatru Polskiego Radia).

Spotkanie z nim odbędzie się 7 września /wtorek/ 2021 r., godz. 17.00 na Scenie Staromiejskiej przy Starym Ratuszu, ul. Stare Miasto 33. Prowadzenie: Monika Stępień.

w kategorii