Z Arturem Beckerem o przekraczaniu granic

plakat spotkania z Arturem Beckerem
Katedra Literatury i Kultury Krajów Niemieckojęzycznych Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego zaprasza społeczność akademicką UWM na spotkanie autorskie z Arturem Beckerem.

Spotkanie pod hasłem PRZEKRACZANIE GRANIC odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. 1 Maja w Olsztynie 28 października o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Spotkanie (po polsku) poprowadzi dr Alina Kuzborska.

Współorganizatorzy: Wspólnota Kulturowa „Borussia”, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej Institut für Auslandsbeziehungen Lehndorf-Gesellschaft Steinort, Berlin

Artur Becker - urodzony w Bartoszycach polsko-niemiecki pisarz, poeta, eseista, tłumacz i publicysta. Wszystkie jego powieści tematycznie związane są z Warmią i Mazurami. W Niemczech opublikował trzynaście książek – poezję i prozę.

Laureat prestiżowej Nagrody im. Adelberta von Chamisso za rok 2009 – za powieść „Nóż w wódzie. Pieśń o topielcach”. W 2012 roku otrzymał Nagrodę DIALOGU Federalnego Związku Towarzystw Niemiecko-Polskich. Wielokrotny stypendysta różnych fundacji, m.in. Niemieckiego Centrum Studiów w Wenecji. Członek niemieckiego PEN Clubu.

w kategorii