Aktualności

 • 05/07/2022

  UWM dołącza do Klastra Energii

  Osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku i poprawa środowiska naturalnego - takie cele stawia przed sobą olsztyński Klaster Energii, w skład którego wchodzi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
 • 05/07/2022

  UWM dołącza do Klastra Energii

  Osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku i poprawa środowiska naturalnego - takie cele stawia przed sobą olsztyński Klaster Energii, w skład którego wchodzi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
 • dyrektor szpitala i inaspektor nadzoru patrzą przez okno
  05/07/2022

  Szpital uniwersytecki - skrzydło bardzo nowoczesne

  Klimatyzacja we wszystkich salach chorych, podwieszane szafki na osprzęt medyczny, most medyczny, sale dydaktyczne na każdym piętrze - takie m.in. rozwiązania znajdują się w nowym skrzydle Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, którego rozbudowa dobiega właśnie końca.
 • Claudia Wemhoff i Dominik Rudziński
  04/07/2022

  Fundacja Dietrichów nagrodziła germanistów

  Claudia Wemhoff i Dominik Rudziński - absolwenci germanistyki na UWM to tegoroczni laureaci nagrody Fundacji im. Marii i Georga Dietrichów
 • Zwiedzanie Muzeum prof. Janiny Wengris
  01/07/2022

  „Kresowiacy” i „Zootechnicy” Stowarzyszenia Absolwentów UWM wspominali prof. Janinę Wengris

  Kluby branżowe „Kresowiacy” i „Zootechnicy” Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego spotkały się na zakończenie roku akademickiego 2021/2022 w muzeum „Cioci Wengris”.
 • 27/06/2022

  W Kortowie obradują młodzi adepci fizjologii

  Regulacja układu rozrodczego zwierząt oraz fizjologia układu mięśniowego człowieka - to główne tematy XI Konferencji Adeptów Fizjologii, która po raz pierwszy odbywa się w Olsztynie.
 • gra strategiczna kolo naukowe symulacji i gier strategicznych
  24/06/2022

  Studenci z UWM pracują nad wydaniem gry strategicznej

  Władze uczelni zrejestrowały Naukowe Koło Symulacji i Gier Strategicznych działające przy Instytucie Historii UWM. Zespół pod kierunkiem dr. Grzegorza Kały pracuje nad wydaniem gry strategicznej. Wydarzenia przedstawione w rozgrywce będą odbywać się w niedalekiej przyszłości na Warmii i Mazurach.
 • 23/06/2022

  INNODAIRY: Wiedza wstępem do innowacji

  Swobodny i pełny przepływ wiedzy i informacji to główne przesłanie XXVIII Sympozjum Technika i Technologia w Przemyśle Mleczarskim INNODAIRY, które odbyło się z inicjatywy Katedry Mleczarstwa i Zarządzania Jakością UWM.
 • studencki plener artystyczny w Gorcach
  23/06/2022

  Wydział Sztuki na górskim szlaku

  Przez kilka dni poznawali, czym jest plener w górach, spanie w schronisku, prowadzenie szkicowników. Od 30 maja do 3 czerwca, grupa studentów z koła naukowego grafiki warsztatowej na Wydziale Sztuki UWM przebywała na plenerze w Gorcach. Realizowali projekt artystyczny "Drzeworyt na szlaku".
 • 22/06/2022

  UWM w rankingu Perspektyw 2022

  Jedenaste miejsce wśród uniwersytetów i 32 wśród wszystkich szkół wyższych – to aktualna pozycja UWM w najnowszym rankingu polskich szkół wyższych fundacji "Perspektywy".

Strony