Aktualności

 • oficjalne otwarcie Nocy Biologów 2022
  14/01/2022

  Uniwersytecka biologia zaprasza

  Wykłady, opowieści, gry internetowe, pokazy i filmy. Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z okazji Nocy Biologów przygotowali ponad 100 różnych propozycji dla wszystkich ciekawych wiedzy. Warto wspomnieć, że pomysł popularyzacji nauk biologicznych narodził się 11 lat temu na UWM.
 • dr hab. Karol Sacewicz
  14/01/2022

  Dr hab. Sacewicz – naczelnikiem olsztyńskiej Delegatury IPN

  Od 17 stycznia 2022 roku olsztyńską Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej będzie kierować dr hab. Karol Sacewicz z Instytutu Historii UWM.
 • 13/01/2022

  Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie najlepsze w regionie

  W tegorocznym rankingu szkół średnich "Perspektyw" najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim okazało się olsztyńskie Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Georga Dietrichów. Organem prowadzącym szkołę jest UWM.
 • dr hab. Krzysztof Żęgota
  12/01/2022

  Pierwsza habilitacja w dyscyplinie nauki o polityce i administracji

  Dr Krzysztof Żęgota z Katedry Nauk o Polityce i Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych został pierwszym na UWM doktorem habilitowanym w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.
 • szczepienie pacjentki
  10/01/2022

  UWM w pierwszej dziesiątce rankingu zaszczepionych

  Ośrodek Przetwarzania Informacji opublikował pierwszy ranking szczepionkowy polskich uczelni akademickich. Aż 89 proc. nauczycieli akademickich UWM i prawie 68 proc. studentów jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jak sytuacja wygląda na innych uczelniach?
 • Katarzyna Zubik i Arian Saied na tle wody
  05/01/2022

  Studenci UWM zbadają olsztyńskie morsy

  Morsowanie obok biegania stało się ostatnio główną aktywnością sportową Polaków. I dobrze, bo wiadomo, że wzmacnia odporność organizmu. Jak? To właśnie postanowiło zbadać Studenckie Koło Naukowe Internistyczno-Kardiologiczne „Naikai-gakusei-kai”.
 • kolby z kolorowymi płynami
  03/01/2022

  Rektorski grant coraz popularniejszy

  Rekordową liczbę wniosków złożyły studencie koła naukowe w 4. konkursie o Studencki Grant Rektora UWM. Każda jego edycja wzbudza coraz większe zainteresowanie.
 • kamera filmuje doświadczenie chemiczne
  30/12/2021

  Dzień dobry tu chemia na UWM

  To że Katedrę Chemii odwiedzają studenci to rzecz normalna, przecież po to jest. Ale to, że odwiedza ją ekipa telewizyjna – to zjawisko w chemii występujące niezbyt często. Niedawno jednak tę katedrę odwiedziła ekipa Dzień dobry TVN. W jakim celu?
 • widok tego samego podwórka przed i po renowacji
  29/12/2021

  Podwórka z natury i UWM

  Podwórka w Olsztynie z natury nie wzbudzają zachwytu mieszkańców i ich gości. Ale „Podwórka z natury” wprawiają wszystkich w osłupienie, zwłaszcza kiedy mieli możliwość oglądać je przed. Pod koniec listopada Olsztyn podsumował 5-lecie akcji: „Podwórka z natury”.
 • prezenty kupione dzięki akcji Miś pod szpitalną choinkę
  23/12/2021

  Studenci Wydziału Lekarskiego UWM podarowali uśmiech na święta

  Dzięki studentom Wydziału Lekarskiego UWM święta małych pacjentów szpitala dziecięcego w Olsztynie będą wesołe. Do dzieci trafiły zabawki kupione dzięki akcji „Miś pod szpitalną choinkę”.

Strony