eGazeta

 • oficjalne otwarcie Nocy Biologów 2022
  14/01/2022

  Uniwersytecka biologia zaprasza

  Wykłady, opowieści, gry internetowe, pokazy i filmy. Naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z okazji Nocy Biologów przygotowali ponad 100 różnych propozycji dla wszystkich ciekawych wiedzy. Warto wspomnieć, że pomysł popularyzacji nauk biologicznych narodził się 11 lat temu na UWM.
 • dr hab. Karol Sacewicz
  14/01/2022

  Dr hab. Sacewicz – naczelnikiem olsztyńskiej Delegatury IPN

  Od 17 stycznia 2022 roku olsztyńską Delegaturą Instytutu Pamięci Narodowej będzie kierować dr hab. Karol Sacewicz z Instytutu Historii UWM.
 • 13/01/2022

  Uniwersyteckie XII Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie najlepsze w regionie

  W tegorocznym rankingu szkół średnich "Perspektyw" najlepszym liceum w województwie warmińsko-mazurskim okazało się olsztyńskie Uniwersyteckie XII LO im. Marii i Georga Dietrichów. Organem prowadzącym szkołę jest UWM.
 • dr hab. Krzysztof Żęgota
  12/01/2022

  Pierwsza habilitacja w dyscyplinie nauki o polityce i administracji

  Dr Krzysztof Żęgota z Katedry Nauk o Polityce i Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych został pierwszym na UWM doktorem habilitowanym w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.
 • Od lewej: Karol Mierzejewski, Monika Carrera, Robert Stryiński, Isabel Medina - kierownik laboratorium
  11/01/2022

  Po nitce do... nicienia

  Sushi albo - w wydaniu polskim - tatar z ryby to bardzo dobre przystawki do kolacji we dwoje, rodzinnego przyjęcia czy spotkania biznesowego. Ale uwaga, zanim zamówisz i zjesz, zastanów się - przestrzega mgr Robert Stryiński z Katedry Biochemii na Wydziale Biologii i Biotechnologii.
 • szczepienie pacjentki
  10/01/2022

  UWM w pierwszej dziesiątce rankingu zaszczepionych

  Ośrodek Przetwarzania Informacji opublikował pierwszy ranking szczepionkowy polskich uczelni akademickich. Aż 89 proc. nauczycieli akademickich UWM i prawie 68 proc. studentów jest już w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19. Jak sytuacja wygląda na innych uczelniach?
 • Katarzyna Zubik i Arian Saied na tle wody
  05/01/2022

  Studenci UWM zbadają olsztyńskie morsy

  Morsowanie obok biegania stało się ostatnio główną aktywnością sportową Polaków. I dobrze, bo wiadomo, że wzmacnia odporność organizmu. Jak? To właśnie postanowiło zbadać Studenckie Koło Naukowe Internistyczno-Kardiologiczne „Naikai-gakusei-kai”.
 • kolby z kolorowymi płynami
  03/01/2022

  Rektorski grant coraz popularniejszy

  Rekordową liczbę wniosków złożyły studencie koła naukowe w 4. konkursie o Studencki Grant Rektora UWM. Każda jego edycja wzbudza coraz większe zainteresowanie.
 • prof. Selmaj i Mycko siedzą przy biurku , oglądaja jakieś papiery
  30/12/2021

  SM: naukowcy z UWM umożliwią opracowanie leku?

  Stwardnienie rozsiane - taka diagnoza może brzmieć jak wyrok. Nie znamy na nie lekarstwa prowadzącego do wyleczenia. Dzięki badaniom zespołu naukowców z UWM jesteśmy jednak bliscy zrozumienia jak powstaje. A to otwiera drogę do wytworzenia skutecznego sposobu jego zwalczania.
 • kamera filmuje doświadczenie chemiczne
  30/12/2021

  Dzień dobry tu chemia na UWM

  To że Katedrę Chemii odwiedzają studenci to rzecz normalna, przecież po to jest. Ale to, że odwiedza ją ekipa telewizyjna – to zjawisko w chemii występujące niezbyt często. Niedawno jednak tę katedrę odwiedziła ekipa Dzień dobry TVN. W jakim celu?

Strony